۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
53 نفر از دانشجویان مخلص و مشتاق به اهل بیت از دانشگاه علوم پزشكی جهرم عازم كربلای معلا و نجف اشرف گشتند..

حال و هوای دانشگاه و دانشجویان در آستانه سال تحصیلی جدید دگر بار کربلایی شد و شمیم دلنواز یا حسین در جای جایش طنین انداز گشت. 
53 نفر از دانشجویان مشتاق و مخلص اهل بیت به همت اداره تعالی فرهنگی وفعالیت های فوق برنامه دانشگاه عازم کربلای معلا گشتند. این اردوی زیارتی  دانشجویی پس از برنامه ریزی های منسجم، طی جلسات منظمی از سوی معاونت دانشجویی فرهنگی،حاج آقا دست داده، مدیریت تعالی فرهنگی جناب آقای قاسمی، و مسوول بخش گردشگری سرکار خانم رنجبردر تاریخ 14/6/93 به مدت یک هفته تا تاریخ 21/6/93 در قالب دو کاروان (احرار جهرم و آزادگان شیراز)برگزار شد. 
در این اردوی معنوی جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا دست داده و تعدادی از پرسنل دانشگاه نیز دانشجویان را همراهی نمودند. از برنامه های این سفر معنوی می توان زیارت ائمه اطهار در کربلا و انجف اشرف و همچنین زیارت قبور پیامبران معظم الهی در سرزمین وادی السلام، بازدید از مسجد سهله، مسجد حنانه، مسجد کوفه، مرقد یاران امام حسین  کمیل ابن زیاد، مختار ثقفی، هانی ابن عروه، مسلم ابن عقیل، حبیب ابن مظاهر و ... و مقام شهادت حضرت علی اکبر، مقام شهادت حضرت علی اصغر ، تل زینبیه، خیمه گاه مراسم همه خوانی سوره مبارکه یاسین، زیارت عاشورا ،آداب زیارت ،سخنرانی و شرکت در مراسم جشن باشکوه میلاد امام رضا در صحن مطهر امام حسین(ع)  ... را بر شمرد.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  • همراهان زائرین دانشجو که نام با شکوه خادمین زائران را بر خود نهاده بودند در روز میلاد امام هشتم حضرت رضا(ع) طی اقدامی زیبا و پر فیض با تهیه و توزیع شهد و شربت کام زئران و میهمانان امام حسین (ع) را شیرین نمودند. این اقدام در روز میلاد و در خیابان سدره المنتهی (خیابان منتهی به حرم مطهر امام حسین -ع-) صورت پذیرفت که حالی وصف ناشدنی را به همراه داشت.
    هفت روز گرچه گرم، گرچه سخت و پر تنش اما  پر معنویت وبی مثال وگویی سوار بر بال فرشتگان گذشت. با امید اینکه این حال بماند و همه آرزومندان نیز آن را تجربه کنند.
    ضمن تقدیر و تشکر از ریاست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر رئوفی، معاونت محترم دانشجویی فرهنگی،حاج آقا دست داده، مدیر تدارکات جناب آقای برفی و کلیه بزرگوارانی که در تدارک این سفر پر ارج عنایات شایانی بذل نمودند؛ ما نیز هرچند دور اما دست بر سینه اخلاص سلامی از سر ارادت بر آستان آن امام مظلوم تقدیم می کنیم...
    السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین و رحمه ا... و برکاته
تاریخ:
1393/06/24
تعداد بازدید:
407
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal